Tumblr backlink alımı ve paylaşım yaparken html kodları ile desteklemek - Web bulutu

Tumblr backlink alımı ve paylaşım yaparken html kodları ile desteklemek


Tumblr bildiğiniz gibi sosyal paylaşım sitesidir ve aynı zamanda blog olarak da kullanımaktadır. Tumblr google açısından oldukça kaliteli bir sistem olduğu için oradan alınan baclinkler de değerli olacaktır. Tumblrın bir güzel özelliği ise, tek bir backlink almak yerine sürekli kullanılabilecek bir sistem olmasıdır. Aynı zamanda takipleşme olanağı sayesinde takipçi kazanabilir ve ürünlerinizi oradan da  müşterilerinize ulaştırabilir ve güzel bir ziyaretçi akışı yakalayabilirsiniz.

https://www.tumblr.com/ siteye giriş yaparak üye olalım.

Üye girişi yaptıktan sonra, paylaşım yapabileceğiniz şöyle bir ekran karşınıza  gelecek. Facebook benzeri uygulamaları kullanmayan yok gibi aramızda, bu sistem de  ona benzediği için kolaylıkla kullanacaksınız zaten.

 

tumblr-ucretsiz-backlink-alimi-seo-dersleri

Şimdi bağlantı seçeneğini kullanarak kendi linkimizi ekleyelim ve sistemin otomatik getireceği description’ın gelmesini bekleyelim.

tumblr-ucretsiz-backlink-alimi-seo-dersleri-2

Gördüğünüz gibi sitemizin bir takım anahtar kelimeleri ve açıklama kısmını otomatik kendisi çekti. Biz bununla da yetinmeyip, en alttaki etiket sistemini de  kullanarak, konumuzla alakalı kanallara ulaşalım ve daha geniş kitlelere ulaşalım.


Aynı zamanda  konunun başlığında da  belirttiğim gibi burada  bir takım html kodları da kullanarak backlink’imizin daha kaliteli olmasını sağlayalım.  Sağ üst köşedeki ayar iconundan metin düzenleyicisini html yapalım.

tumblr-ucretsiz-backlink-alimi-seo-dersleri-3

Aşağıda  görüldüğü gibi “a” etiketini kullarak kendi linklerimi ekledim ve “title” özelliği ile destekledim. Aynı zamanda  etiket sistemini de  boş geçmedim.

tumblr-ucretsiz-backlink-alimi-seo-dersleri-4

Son olarak gönder diyoruz ve paylaşımımı yapıyoruz. Bu şekilde  paylaşıldığı zaman resim göstermez ama siz paylaşım yaparken “bağlantı” sekmesinden değilde “fotoğraf” sekmesinden yaparsanız paylaşımınız resimli bir şekilde  görünür ve kullanıcı açısından daha fazla fark  edilir. Unutmadan “fotoğraf” sekmesinden de paylaşım yaparken html özelliğini kullanabilirsiniz.

 

tumblr-ucretsiz-backlink-alimi-seo-dersleri-5

 

 

Bir başka seo derslerinde görüşmek üzere 🙂 Web bulutu.

Bir önceki yazımız olan Amazon'dan ücretsiz kalıcı backlink almak başlıklı makalemizde amazon backlink, amazon bedava backlink ve backlink hakkında bilgiler verilmektedir.


2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.