Shopify Cart Sayfasında Ürünlerin Varyasyon Seçimi - Web bulutu

Shopify Cart Sayfasında Ürünlerin Varyasyon Seçimi


Merhabalar, shopify temalarının çoğunda  cart sayfasında  ürünlerin beden/renk/varyasyon seçimleri bulunmuyor. Bu özellik olmayan temalar için bu yazımızda  manuel olarak shopify’da nasıl yapacağımızı anlatacağım. Bu özellik sayesinde  kullanıcılar  cart sayfasında  ürün seçeneklerini değiştirip kolayca  sepetlerini güncelleyebilecekler.

Aşağıdaki örnekte, seçenekleri olan ve olmayan ürünlerin cart sayfasında nasıl görüntülendiğini görebilirsiniz.

Biz seçenekleri select olarak kullanıcılara  seçtireceğiz ve  seçim yapıldığı andan itibaren otomatik olarak sepet kendisini güncelleyecektir.

 

Theme->section->cart-template.liquid  dosyamızı açalım (cart-template olarak hızlıca aratabilirsiniz). Cartta bulunan ürünleri listeyen döngüye ulaşmamız  gerek, genelde şu şekilde bir kod göreceksiniz {% for item in cart.items %} Bu for döngüsünün içerisine aşağıdaki kodu nerede görünmesini istiyorsanız oraya ekleyin. Ben ürün isimlerinin altında  görümesini istediğim için {{ item.product.title }} kodunun altında cart__meta-text divinin içerisine koydum.

Bu kod sayesinde  seçeneği olan ürünlerde  bir select olacak ve  kullanıcılar  beden/renk/boyut seçeneklerini cart sayfasında  değiştirebilecekler.

Benim kullandığım for döngüsünün tamamı aşağıdaki şekildedir.  AŞAĞIDAKİ KOD BENİM TEMAMA GÖRE YAZILMIŞTIR, OLDUĞU GİBİ ALIP KULLANMANIZ TEMANIZA UYMAYACAKTIR.

 

Başka bir faydalı içeriğimde  görüşmek üzere! 🙂

Bir önceki yazımız olan Shopify Arama Sonuçlarında Haberleri Gizleme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.