Seo dersleri, ders 7 - Siteyi google'a ekleme. - Web bulutu

Seo dersleri, ders 7 – Siteyi google’a ekleme.

google site ekleme anlatımı

Web sitenizi yeni açmışsanız eğer, google’ın sitenizi daha çabuk indexlemeye başlaması için  bu aracı kulanabilirsiniz. Kullanımı oldukça basittir ve tek seferlik kullanımı daha  sağlıklıdır.

Buraya  tıklayarak, google site ekleme adresine giriyorsunuz ve google talimatlarını sonra da yönergelerini dikkatlice okuyorsunuz. Size başvurunuz için google arama motoruna ekleme konusunda garanti verilmediğini, web adresini yazarken başına http:// koymanız gerektiğini, dilerseniz yorumlar kısmına siteniz hakkında özet bir bilgi yazabileceğinizi ancak bunun arama  motoru sonuçlarını etkilemeyeceğini bilmelisiniz.

Sitenizi eklerken bilmeniz gereken, sadece ana sayfa linkini eklemenizdir. Daha sonrasında  google botları sitenize gelerek alt sayfaların tamamını indexlemeye başlar. Alt sayfaların da  manuel eklenmesi zaten google tarafında  spam etkisi yaratabilir. Sitenizi 1 defa  ekledikten sonra, sitenizde  güncelleme yapsanız dahi tekrar sitenizi eklemenize gerek yoktur.

Faydasını tahmini kaç günde  görürüm?

Ben webbulutu.net’i ekledikten sonra, 3 gün içerisinde site indexlenmeye başladı. Yani bir kaç gün beklemeniz yeterlidir.

Sitemin indexlendiğini nasıl anlarım?

Google’a girerek “site:siteadi.com” şeklinde  arama  yaparsanız eğer, sitenizin tüm indexleri ekrana  dökülecektir. Eğer sonuç 0 ise, henüz indexleme  gerçekleşmemiş demektir.

Sitemi eklemezsem yine de google indexler mi?

Tabiki de  evet! 🙂 Siz google’dan kaçabileceğinizi mi sanıyorsunuz? her hangi bir sitede  tek bir linkiniz dahi olsa google sizi ordan  bularak indexlemeye başlar. belki de  google, domain aldığınız firmalardan sizin adınıza oluşturulmuş “who is” kayıtlardan bile taramalar  gerçekleştiriyor olabilir, neden olmasın. Site eklemek sadece google’ın işini kolaylaştırmak adına  yapılan bir işlemdir.

 

Google’a site eklemek bu kadar basit fakat, önemli olan siteyi güncel tutmak ve insanlara yararlı bilgiler  sunmaktır. Siz google yokmuş gibi web sitesini yayınlayıp, temiz özgün içeriklerle  doldurursanız, google sizin sitenizi eklemenizi beklemeden  kendisi indexlemeye  başlayacaktır 🙂

Google site ekleme anlatim

Bir sonraki Seo derslerinde görüşmek üzere

Web bulutu.

Bir önceki yazımız olan Seo dersleri, ders 6 – Seo uyumlu makale yazımı nasıl olmalı? başlıklı makalemizde makale, makale de dikkat edilecekler ve seo makale hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.