Seo dersleri, ders 3 - İmage optimizasyonu. - Web bulutu

Seo dersleri, ders 3 – İmage optimizasyonu.

fotoğrafları seo uyumlu yapmak

Web sitelerinde aşırıya kaçmadan  fotoğraf,resim,icon  kullanımı,  kullanıcı deneyimi  açısından  oldukça önemli bir yer kaplıyor. Hem web sitesini tasarım açısından oldukça zengin gösteriyor, hem de kullanıcıların web sitesinde  daha uzun süre gezinti yapmasını sağlıyor. Peki web sitelerine eklenen fotoğraf veya resimlerin arka plandaki kod yapısı seo açısından nasıl olmalıdır? Bu yazımda sizlere dikkat etmeniz gereken ufak detaylar sunacağım…


 

1:  Eklenilen fotoğrafın kalitesine önem verilmeli, aynı zamanda da boyutunun oldukça düşük tutulması gerekir.

2:  İmg etiketinin “title” , “alt” , “width” , “height” değerleri kesinlikle boş bırakılmamalıdır ve Css ile width/height özellikleri girmek yerine, html ile img tagına eklenmelidir.

3:  Eklenen fotoğrafın  genişlik ve yükseklikleri kod olarak yazılmış olsa bile, fotoğrafın da aynı ebatlarda  olması daha iyi olacaktır. 

4: Fotoğraf sunucuya yüklenmeden önce  bilgisayarda  adlandırılmalı ve türkçe karakter kullanmadan ad verilmelidir ki, fotoğraflarımız google’ın görsel servisinde de yerini alsın ve web sitemize oradan da  ziyaretçi çekebilelim. 

 

Örnek kullanım şekli ise şöyledir;

seo dersleri

Bu 4 maddeyi doğru bir şekilde uygularsanız eğer, web sitenizin  seo açısından  daha da  zenginleşmesini sağlayabilirsiniz..

 

Bir başka Seo dersinde  görüşmek üzere 🙂

Web bulutu.

Bir önceki yazımız olan Seo dersleri, ders2 - Meta etiketlerine giriş. başlıklı makalemizde meta etiketleri, meta tag ve meta tag kullanım hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.