Pingleme servisi. - Web bulutu

Pingleme servisi.

ücretsiz pingleme siteleri

Pingleme servisi, her ne kadar tartışmalı bir konu olmuşsa da, ben gayet faydalı buluyorum. Yazıları yazdıktan sonra pingleme servislerini kullanmaya özen gösteriyorum. Bu google  için kötü bir şey değil, aksine ona yeni şeyler haber vermek için kullandığımız bir araçtır. yazıları pinglemek için kullandığım 1 adet servis var ve çok iyi çalıştığını kolaylıkla söyleyebilirim.

Kullanımı oldukça basit aslında, açılan siteye pinglenecek yazı linkini yazın, başlığını da  belirttikten sonra kategorisini belirleyerek pingleme servisine gönderin. Eğer anlık olarak analitik verilerinin takibini yapıyorsanız, botların web sitenize gelerek taramaları gerçekleştirdiğini göreceksiniz.

Aynı yazıyı ücretsiz ping servislerine ayrı ayrı göndermeyin. Yani bir yazının bir kez gönderilmesi zaten yeterli olacaktır sonuçta. Günde bir yada 2 kereden fazla da  kullanmamanız daha faydalı olacaktır. Ücretsiz pingleme servisi konusunda  yeterli bilgileri aktardığımı düşünüyorum ve artık sizlere  kullandığım servisleri, en popülerinden başlayarak listeleyeyim.

 

  1. www.pingler.com – Her daim kullandığım bir servistir ve herhangi bir sorununu görmedim.
  2. www.massping.org/index.php – Daha önce  kullanma  fırsatı bulamadığım bir servis.
  3. www.Pingomatic.com – İnsanlar arasında  popüler bir pingleme servisi.

3 adet ücretsiz pingleme servisi sizlere  yeter diye düşünüyorum. Sonuçta sadece bir tanesini kullanacaksınız ve yeterli olacaktır. Hepinize kolay gelsin 🙂 Webmaster araçlarının tamamını görmek için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Backlink takip sistemi. başlıklı makalemizde backlink araçları, backlink öğrenme aracı ve backlink takip sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.