Opencart Güncellenen ürünleri üstte göstermek - Web bulutu

Opencart Güncellenen ürünleri üstte göstermek


Opencartta en son eklenen ürün her zaman en üstte yer alır. Peki Sonradan güncellenmiş bir ürünü, arka sıralardan kurtarıp en üste taşımak isterseniz ne olacak?  Çözümü çok basit, yedeğinizi alın ve aşağıdaki kodu değiştirerek, opencart güncellenen ürünleri öne çekme işlemini yapabilirsiniz.

Admin->model->catalog dosyasında  editProduct fonksiyonunu bulun ve aşağıdaki kod ile değiştirin.

$this->db->query("UPDATE " . DB_PREFIX . "product SET model = '" . $this->db->escape($data['model']) . "', sku = '" . $this->db->escape($data['sku']) . "', upc = '" . $this->db->escape($data['upc']) . "', ean = '" . $this->db->escape($data['ean']) . "', jan = '" . $this->db->escape($data['jan']) . "', isbn = '" . $this->db->escape($data['isbn']) . "', mpn = '" . $this->db->escape($data['mpn']) . "', location = '" . $this->db->escape($data['location']) . "', quantity = '" . (int)$data['quantity'] . "', minimum = '" . (int)$data['minimum'] . "', subtract = '" . (int)$data['subtract'] . "', stock_status_id = '" . (int)$data['stock_status_id'] . "', date_available = '" . $this->db->escape($data['date_available']) . "', manufacturer_id = '" . (int)$data['manufacturer_id'] . "', shipping = '" . (int)$data['shipping'] . "', price = '" . (float)$data['price'] . "', points = '" . (int)$data['points'] . "', weight = '" . (float)$data['weight'] . "', weight_class_id = '" . (int)$data['weight_class_id'] . "', length = '" . (float)$data['length'] . "', width = '" . (float)$data['width'] . "', height = '" . (float)$data['height'] . "', length_class_id = '" . (int)$data['length_class_id'] . "', status = '" . (int)$data['status'] . "', tax_class_id = '" . (int)$data['tax_class_id'] . "', sort_order = '" . (int)$data['sort_order'] . "', date_added = NOW() , date_modified = NOW() WHERE product_id = '" . (int)$product_id . "'");

Kodumuz date_modified ve date_added  sütunlarının değerini mevcut tarihleri yerine  NOW() fonksiyonu ile işlem yaptığınız zamana göre ayarlar. Bu sayede ürün güncellendiği zaman sanki yeni eklenmiş bir ürün gibi tarihleri değiştirir.

Kolay gelsin!

Bir önceki yazımız olan Opencart 2.x. Sürümlerinin Checkout sayfasını düzenlemek. başlıklı makalemizde checkout sayfasını düzenle, opencart ve opencart destek hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.