Flickr Ücretsiz Backlink Almak - Web bulutu

Flickr Ücretsiz Backlink Almak

flickr-ucretsiz-kalici-backlink

Flickr, dünyanın en büyük arama motorlarından Yahoo’nun fotoğraf paylaşma ve arşivleme servisidir. Flickr‘daki ücretsiz kullanıcıların 1 TB fotoğraf saklama alanı bulunmaktadır. Bu kadar değerli bir sistemden alınan ücretsiz backlink‘ler bize fayda  sağlamaktadır. Foroğrafları eklediğimiz zaman html kodları kullanarak backlink alabileceğimiz bu sistemi sizlere kullanmasını göstereceğim. Benim de  seo çalışmalarında  vazgeçilmezlerim arasında  yer almaktadır. Siteye üye olduktan sonra istediğimiz kadar ve farklı sitelerimize buradan ücretsiz backlink çıkartabiliriz. Nofollow linkler sunan bu sistem, yine de değerlendirilmesi kanısındayım ve seo çalışmalarımızda  kullanılmalı. Sistemin çalışması fotoğraf yükleme üzerinden gitmektedir. Her fotoğrafın altına  kısa  açıklamalar ekleyerek içerisine anahtar kelimeler gömülebiliyor ve birden fazla link çıkışları sağlanıyor. Ben konuyu anlatırken bir halı yıkama firması olan merter halı yıkama sitesine seo çalışması yaparak sizlere  göstermeye çalışacağım. Öncelikle kendinize bir tanıtım yazısı hazırlayın. Tanıtım yazısı ne kadar uzun olursa  o kadar seo’ya faydası olacaktır.

Flickr ücretsiz backlink alımı

Flickr ücretsiz backlink alımına  başlamak için öncelikle üye olunmalıdır. Ben üye olduktan sonra  üye girişi yapıyorum. karşıma aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. Aşağıda kırmızı kare  içerisinde ki bulut iconuna tıklıyoruz ve diğer adımları uyguluyoruz.

Açılan sayfada sol üst köşedeki aşağıda işaretlenmiş yere tıklıyoruz ve seo yapacağımız sistemin temsili bir fotoğrafını seçiyoruz. Tüm işlemler buradan sonra  başlamaktadır.

Fotoğrafları seçtikten sonra açılan sayfada fotoğrafınızı göreceksiniz. Fotoğrafın altındaki ismine çift tıklayarak türkçe karakter kullanmak isterseniz düzenlemesini yapıyorsunuz. Fotoğraf isminin de altında  açıklama  kısmı bulunmaktadır. “add a decsription” yazan kısma çift tıklıyoruz ve tanıtım yazımızı buraya ekliyoruz. Burada html kodlarından olan  a etiketini kullanma şansına  sahip olduğunuzu unutmayın ve değerlendirin. Açıklama kısmını hallettikten sonra sol taraftan etiketler de  seçebilirsiniz kendinize. Ben aşağıdaki tanıtım yazısını a etiketleri ile harmanladım ve fotoğrafın açıklama kısmına  ekledim.

Siz de buna benzer bir yazı hazırlayıp ekledikten sonra kaydetme işlemine geçiyoruz. Kaydetmeden önce  gözünüze bir şey çarpabilir bu da yan tarafta açıklama yazısındaki html kodlarının okunur halde olmasıdır. Burada  bir sıkıntı yoktur, fotoğraf yüklendikten sonra  o a etiketleri görünmeyecektir. Aşağıdaki işlemi uygulayın ve fotoğrafınızı yükleyin.

 

Fotoğraf yüklendikten sonra  ekranda  görünecektir ve tıklayarak açın. Aşağıya indiğiniz zaman açıklama kısmını göreceksiniz ve link çıkışlarının çalıştığını fark edeceksiniz. Bunu bu şekilde  defalarca  kullanabilirsiniz ama aynı siteye çok fazla link çıkışı sağlamanızın zararlı olabileceğini unutmayın 🙂 Son görüntü aşağıdaki gibi olacaktır.

A etiketleri hakkında  bilgi sahibi değilseniz, kısa  bir araştırma ile bunu öğrenmenizi tavsiye ederim çünkü ücretsiz backlink çalışmalarında  çok fazla işinize yarayacaktır.  İyi çalışmalar 🙂

Web bulutu

Bir önceki yazımız olan Link yapılarının seo'ya uygun hale getirilmesi başlıklı makalemizde linkler nasıl seo uyumlu olur, sef url ve seo uyumlu link hakkında bilgiler verilmektedir.


17 Comments

 1. Süper paylaşımlar. Özellikle pagerank ı yüksek kaliteli sitelerden backlink için çok güzel bir paylaşım. 2017 backlink paylaşımları arasında en yenisi. Elinize sağlık saygılar

 2. süper taktikler veriyorsunuz hocam elinize sağlık farklı backlink kaynakları bekliyorum.

  1. Rica ederim, şuan iş yoğunluğumdan dolayı buraya konu eklemeye vakit bulamıyorum. En kısa süre içerisinde arşivimden ücretsiz backlink kaynaklarını anlatımlı bir şekilde eklemeye devam edeceğim 🙂

 3. Teşekkürler Gerçektende bilgilendirici olmuş .
  Siteniz güzel çok hoşuma gitti başarılarınızın devamını dilerim

 4. Merhabalar, yazı çok net ve anlaşılır şekilde yazılmış. Günümüzde internet siteleri gerçekten internet çöplüğüne dönmüşken bu kadar sade ve net bir şekilde açıklanmış yazı okumak zevkliydi.

  Teşekkürler, bu güzel bilgiler için.

 5. Teşekkürler sayenizde bir backlink almış oldum. Daha önce bu siteye üye oldum ama backlink alamamıştım

 6. Faydalı ve bir okadarda işimizi kolaylaştıran bir makale olmuş çok sağolun

 7. baclink olmak için çok sorunlar yaşıyorduk daha önce ama şimdi sizin belirmiş olduğunuz siteler baclink veriyoruz oluyor çok teşekür ederiz.

 8. Bu değerli bilgi için teşekkür ederim. Daha önce Flickr’dan backlink alındığını biliyordum ancak tam olarak hangi yol ile yapıldığını bilmiyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.