Backlink nedir? Kaliteli ve ücretsiz backlink alımı nasıl yapılır. - Web bulutu

Backlink nedir? Kaliteli ve ücretsiz backlink alımı nasıl yapılır.

backlink nedir ve ücretsiz backlink alımı

Backlink, seo konusunda  en önemli faktörlerden birisidir. Hal böyle olunca internet üzerinde büyük bir backlink pazarı oluşmuş durumda. Çok büyük veya orta halli blog yazarları ufak bir ücret karşılığında backlink çıkışı yapmaktadır.

 

Backlink nedir?

Backlink (A) sitesinin (B) sitesine yani sizin sitenize verdiği linke denir. Kaliteli backlink alımı sitenizin arama motoru botları tarafından daha sık ziyaret edilmesini sağlayarak sitenizin daha hızlı index almasına yardımcı olur.

 

Hangi sitelerden backlink alınmalıdır? 

Benim şahsi görüşüm  tabiki haber sitelerinden yöne. Çünkü haber siteleri genelde  çok fazla ziyaretçi alır ve google tarafından çok sevilir. Son zamanlarda  seo firmalarının da  bu yolu kullandığını araştırmalarım sonucu öğrenmiş bulunmaktayım.  Bilgi paylaşımı amacıyla kurulmuş blog siteleri de oldukça kaliteli backlink kaynağıdır. Son olarak da sosyal medya üzerinden alınan backlinklerin de oldukça faydalı olduğunu belirtelim.

 

Backlink alırken nelere  dikkat edilmeli? 

Aslında  backlink’in iyisi kötüsü yoktur gözümde. Ama örneğin “branda” anahtar kelimesi üzerine  çalışacaksanız eğer, Branda ile alakalı web sitelerinden alınan backlink, “Restaurant” ile alakalı olan sitelerden gelen backlinke göre kat kat daha iyi olacaktır. Yani kısacası, Backlink kaynağı da  sizin konseptinize uyum sağlamalı.

 

Bedava backlink nereden alınır?

Ücretsiz olarak backlink kazanabileceğiniz bir çok site vardır aslında, biraz emek vermeniz gerekli. Bu konuda  size şöyle bir tavsiyem daha olacak; eğer web siteniz yeni ise, backlink alımını biraz bekletmeniz ve içeriklerle ilgilenmeniz yönünde olacaktır. Konumuza  dönecek olursak; Sosyal medya, Bloglar, Sözlükler hatta ücretsiz backlink çıkışı yapan bir çok siteden backlink alabilirsiniz. Ben bu konu hakkında deneyimlediğim yerleri sizlerle paylaşıp sizlere bedava backlink kaynakları sunacağım. Alttaki linkten konualrı takip edebilirsiniz.

Ücretsiz backlik alımı  

 

Bir başka seo derslerimizde  görüşmek üzere, Web bulutu 🙂

Bir önceki yazımız olan Seo dersleri, ders 8 – Search Console kullanımı. başlıklı makalemizde google servisleri, search analytics ve search console hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.