Amazon'dan ücretsiz kalıcı backlink almak - Web bulutu

Amazon’dan ücretsiz kalıcı backlink almak


Hepimiz amazonun ne işe yaradığını az çok biliriz. Benim amacım ise amazondan bir profil oluşturarak backlink kazanmak olacak ve tamamen ücretsiz. Bu ücretsiz backlink alımı konusunun ilk yazısı olacak umarım devamını da eklemeye çalışacağım.

Hemen başlayalım;

https://www.amazon.com  tıklayın ve amazonu açın.

Alttaki resimde gördüğünüz gibi  Your Account’un üzerine gelin ve “start here” yazısına tıklayarak yeni bir  üyelik açın.

amazon-backlink-alimi

 

Giriş yaptıktan sonra  yine aynı yerden “your account”a tıklayın.

amazon-backlink-alimi-2

 

Açılan sayfadan aşağıda gösterildiği gibi tıklamaya devam edin.

amazon-backlink-alimi-3

Aşağıdaki gösterildiği gibi, altında açılan menüden  profilimize gidiyoruz.

amazon-backlink-alimi-4

Açılan sayfadan “Edit profile” kısmına tıklarsanız, kişisel bilgilerinizi girdiğiniz bölüm açılacak ve web sitenizi yazacağınız yeri göreceksiniz.


Son olarak profiliniz şu şekilde  görüntülecek ve kalıcı bir backlink kazanmış olacaksınız.

 

amazon-backlink-alimi-final

Bir önceki yazımız olan Backlink nedir? Kaliteli ve ücretsiz backlink alımı nasıl yapılır. başlıklı makalemizde backlink, bedava backlink ve google seo hakkında bilgiler verilmektedir.


17 Comments

  1. Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler , denedim ama imza kısmına tunafitil.com yazdığım zaman geçerli bir imza değildir diyor bunu nasıl yapacağım

  2. tşkler güzel bilgi olmuş amazon’un türkçe dil desteği olmayınca baya zor oldu. Sayenizde ekledim. Tekrar teşekkürler

  3. Merhaba, aldığımız backlink “No Follow” değil sanırım? Bilgilendirme için teşekkürler.

  4. Bunu ilk kez duydum ve gördüm. Gerçekten güzel bir paylaşım olmuş. Profil backlinklerin hala işe yaradığını düşünüyor musunuz?

  5. evet böyle çok yerden link alıyoruz. Fakat hepsi alexaya yansımıyor. Mesela ben 100 tane yerde link belirttim bir website için fakat sadece birkaçı alexa da göründü. Mesela sizin sitenizi de alexa da kontrol ettiğim de amazondan backlink almış görünmüyorsunuz. Yani alıyoruz ama bir işe yarıyor mu ki?

  6. Bu özellik artık kapatılmış sanırım Please try a different Website diyor web sitesi bölümü kayıt etmiyor.

  7. Sanırım artık profil backlink olayı yalan olmuş 🙂 keza profilde siteyi kaydetmiyor çok ilginç. Neyseki sosyal medya hesaplarımı ekledim.. Ancak pinteresti de kabul etmiyor sanırım neden bilmem url hatalı dyor. Ayrıca hakkımda bölümünde link yazmanızada izin vermiyor. Bu paylaşımı görüp uyandılar mı dersiniz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.