ücretsiz dizin siteleri

Ücretsiz dizin siteleri – 5 Adet.

Ücretsiz dizin siteleri ile ücretsiz backlink çalışmalarınızı yapabileceğiniz bu serinin yeni konusundan merhabalar. Elimden geldiğince  işinize yarayacak dizin sitelerini sizlerle  paylaşacağımı daha önce  belirtmiştim. Şimdi arşivimde  yer alan ücretsiz dizin sitelerini sizlere açıklamalı bir şekilde  sunacağım. Konuyu okuduktan sonra yorum kısmından teşekkürlerinizi de  bekliyorum 🙂

Daha önce de  belirttiğim gibi, günlük aşırıya kaçmadan dizin sitelerini kullanabilirsiniz. Kullanacağınız dizin siteleri ne kadar kaliteli olursa, oradan  alınan backlink de  bir o kadar kaliteli sayılacaktır. Günlük ortalama 5 adet dizin sitesinin web sitenize  bir zararı olmayacaktır.

 

Sırasıyla ücretsiz dizin sitelerini paylaşalım o zaman.

 1. http://www.firmarehberiekle.gen.tr/uyelik.php  – Gayet kaliteli ve kullanışlı bir dizin sitesi, alexa değeri 900k.
 2. http://www.siteniekle.com.tr/index.php –  Alexa değeri 585k olan değerli bir dizin siesi.
 3. http://kaydet.com/ –  Kaydet.com’un sunduğu ücretsiz dizin servisi, alexa 669k.
 4. http://www.webrehberi.net/ – Başarılı ücretsiz dizin sitelerinden birisi, alexa 390k.
 5. http://firmarehberim.com/uyeol  – Firma sitelerinizi ücretsiz dizine kayıt eder, alexa 119k.

 

Evet bugünlük ücretsiz dizin siteleri konusunun sonuna geldik. Umarım faydalı bir paylaşım olmuştur. Hepinize iyi çalışmalar dilerim 🙂 Konuyla alakalı paylaşılan tüm dizin sitelerini görmek için tıklayın.

bulut Aylak

Full-stack web developer, Search engine optimization meraklısı, çakma filozof ve blogger.

Ücretsiz dizin siteleri – 5 Adet.” hakkında 23 yorum

 1. kardesim hepsi sitene ya kod ekle diyor yada parali diyor ucretsiz kodsuz siteler yokmu

  1. Malesef hepsi kendisini o yöne çekmeye başlıyor. Ben eklemeden önce kontrol ediyorum genelde ama sonradan değişiklikler yapıyorlar. Evet can sıkıcı bir durum farkındayım, en kısa sürede linklerde güncellemeler ve yeni dizin siteleri ile karşınızda olacağım. Şu aralar webbulutunun teması ve konularını güncellemekle meşgulüm anca vakit bulabiliyorum. İyi çalışmalar dilerim 🙂

 2. Bazı sitelerin ücretsiz dizin ekleme diye yazıp sonrasinda kod yerlestirmemizi istemesi acaip sacma. Ucretsiz kelimesinden karsiliksiz anlamini cikartiyoruz. Keske karsilikli dizin ekleme diye belirtseler 🙂 Yinede elinize saglik hocam ugrasmissiniz.

  1. haklısınız, maalesef durum buna dönmüş. İlk açıldıkları zamanlar karşılıksız olan dizin ekleme siteleri, isimleri birazcık yayılınca hemen kod ekleme olayına dönüyorlar veya yıllık ücret istiyorlar. Ben bunları eklerken hiçbirisi kod ekleme istemiyordu, şimdi durumlar böyle olmuş maalesef. Yorumunuz için teşekkür ederim, en azından yorumunuzdaki linkinizi kaldırmıyorum ve bloğumdan bi link çıkışı hediye ediyorum size 🙂 İyi çalışmalar.

 3. Dizinler oldukça kaliteli görünüyor acaba onay var mı? sosyal içerik hakkında bir site ekliyeceğim de.

 4. teşkkürler dizin güzel ama normal siteleri eklemek için bunlar uygun dizin değil genelde firma tanıtımı için hazırlanmış dizinler.

 5. Saçma sapan pek çok dizin sitesi içerisinden eleme yapmanız gerçekten çok iyi olmuş. Teşekkürler.

 6. Şu ana kadar gördüğünüz ve kullandığınız tüm toplist ve dizin sistemlerini unutun, şimdi urgeclick.com un yeni ve çok özel listeleme mantığı ile tanışacaksınız.
  Bu Toplist de sitenize kod eklemeniz gerekmiyor!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir