ücretsiz dizin siteleri

5 Adet dizin sitesi – Sitenizi ekleyin.

Dizin siteleri, web sitenizi ekleyerek backlink alabileceğiniz oldukça güzel düşünülmüş araçlardır. Bu konuda  yüzlerce dizin sitesi olduğunu söylesek yanlış olmaz sanırım. Ben de  arşivimdeki türkçe veya ingilizce dizin sitelerini sizlerle paylaşacağım.

Dizin sitesi, kullanımı hakkında  önemli bir kaç detay vermek istiyorum. Günlük dizin sitesi kulanımızı abartmamanız web sitesi açısında  oldukça  faydalı olacaktır. Günlük ortalama 3 kez kullanımı uygun olacaktır. Bu sayede  google’ın gözünde  spam durumuna  düşmeyelim.

 

  1. İlk olarak Türkiye iş bankasının sunduğu oldukça kaliteli bir dizin projesi bulunmakta. Buraya site eklemek için üye olmanız şart ve firmanızı eklerken vergi numarasına  kadar istediğini belirtmek isterim, eğer üşenmem diyorsanız sizi buraya alalım. – http://www.istekobi.com.tr/kobi-pazari/sirketimi-firmami-olustur.aspx
  2. Üye olmadan sitenizi dizine ekleyebileceğiniz bir sistem, http://opdip.com/ . Siteye girdikten sonra kategorinizi seçerek en üstten sitenizi ekleyebilirsiniz.
  3. Üye olarak web sitenizi tanıtım yazısı ile birlikte  ekleyebileceğiniz bir sistem http://hit.turl.im/
  4. Üyelik gerektirmeden web sitenizi ekleyebileceğiniz bir dizin sitesi daha http://www.firmasec.com/firma/ekle/.
  5. Son olarak, yine ücretsiz ve üyeliksiz dizin sitesi olan http://www.kurumsal.web.tr/firma_ekle.php.

 

Bugünlük bu kadar dizin sitesi yeterli sanırım. Her gün en az 5 tane eklemeyi düşündüğüm bu yazı serisini buradan takip edebilirsiniz. Kolay gelsin 🙂 dediğim gibi abartmadan linklemeye devam.

Web bulutu

bulut Aylak

Full-stack web developer, Search engine optimization meraklısı, çakma filozof ve blogger.

5 Adet dizin sitesi – Sitenizi ekleyin.” hakkında 6 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir